دکتر دیانا حسینی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحی سرطان های زنان

مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی آمریکا

دکتر دیانا حسینی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحی سرطان های زنان

مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی آمریکا

نوشته های بلاگ

بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد

4.9
(19)

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد برای شما در خصوص درمان کامل زگیل تناسلی توصیح خواهند داد. ویروس پاپیلومای انسانی یا “HPV” ویروسی است که میتواند باعث زگیل پوستی، زگیل تناسلی و برخی از انواع سرطان شود. انواع مختلفی از HPV وجود دارد. انواع مختلف میتواند مشکلات سلامتی متفاوتی ایجاد کند.

از دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد میپرسیم که : چگونه به زگیل تناسلی مبتلا میشویم ؟

اگر دهان یا اندام تناسلی با دستگاه تناسلی فردی که آلوده است تماس داشته باشد، ممکن است به HPV مبتلا شوید. این اتفاق عمدتاً از طریق رابطه جنسی دهانی، واژینال یا مقعدی رخ میدهد.

اما HPV همچنین می تواند از طریق تماس نزدیک تناسلی به تناسلی، حتی بدون داشتن رابطه جنسی، منتقل شود. افرادی که شرکای جنسی زیادی داشته اند، شانس بیشتری برای ابتلا به عفونت HPV دارند.

بسیاری از افراد مبتلا به HPV نمیدانند که به این عفونت مبتلا هستند. بنابراین به راحتی میتوان آن را به شرکای خود بدون اینکه متوجه شود سرایت داد.

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد تا کسب بهترین نتیجه درمان زگیل تناسلی در کنار شما خواهند بود.

دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد
دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد

نظر بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد درباره علائم عفونت زگیل تناسلی ؟

برخی از انواع ویروس زگیل تناسلی باعث ایجاد ضایعه های پوستی زگیل تناسلی میشوند. اما بسیاری از افراد هنگامی که به ویروس زگیل تناسلی آلوده میشوند هیچ علامتی ندارند. و اغلب، زگیل تناسلی خود به خود بهبود مییابد. اما در برخی افراد هم این اتفاق نمیافتد و ممکن است در دراز مدت باعث ایجاد مشکلاتی مانند سرطان شود که در ادامه مقاله بیشتر توضیح خواهیم داد.

بیشتر بخوانیم :

درمان قطعی زگیل تناسلی در مشهد با لیزر

زگیل تناسلی برای ما چه خطراتی دارد ؟

از دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی در مشهد برای شما از خطرات ابتلا به زگیل تناسلی پرسیدیم ، افرادی که طولانی مدت به زگیل تناسلی مبتلا بوده اند شانس بیشتری برای ابتلا به سایر مشکلات سلامتی دارند. انواع مختلف زگیل تناسلی میتواند مشکلات مختلفی ایجاد کند که برخی از آنها میتوانند جدی باشند.

مثلا:

 • زگیل تناسلی در اندام تناسلی میتواند باعث سرطان دهانه رحم ، واژن (سرطان واژن) یا آلت تناسلی (سرطان آلت تناسلی) شود. انواع دیگر ویروس زگیل تناسلی میتواند باعث ایجاد ضایعات پوستی زگیل تناسلی شود.
 • زگیل تناسلی در اطراف مقعد میتواند باعث سرطان مقعد شود.
 • زگیل تناسلی در دهان و گلو میتواند باعث سرطان دهان و گلو شود ،این مشکلات معمولاً سال ها پس از اولین بار ابتلا به این بیماری رخ میدهد.

 

آیا آزمایشی برای HPV ( زگیل تناسلی ) وجود دارد؟

اگر دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد تایید کردند که شما زگیل تناسلی دارید، به این معنی است که شما به ویروس زگیل تناسلی مبتلا شده اید. البته لزوما ویروسی که شما به آن مبتلا شده اید همان نوعی نیست که میتواند منجر به سرطان شود. دکتر دیانا حسینی توصیه می کنند که بانوان برای سرطان دهانه رحم غربالگری شوند.

در بیشتر موارد این غربالگری شامل انجام منظم تست پاپ اسمیر  از سن 21 سالگی است. میتوان در زمان غربالگری تست ویروس زگیل تناسلی را هم انجام داد.

گاهی اوقات، آزمایش ویروس زگیل تناسلی به تنهایی برای غربالگری سرطان دهانه رحم استفاده میشود. نکته مهم اینجاست که در 2 مورد آزمایشی برای تست نداریم ، مورد اول بررسی ویروس زگیل تناسلی در مردان و مورد دوم بررسی ویروس زگیل تناسلی در دهان یا گلو است.

چطور زگیل تناسلی را درمان کنیم ؟

در حال حاضر داروی خاصی برای درمان زگیل تناسلی نداریم. در حقیقت اگر حس کردید که ممکن است به ویروس زگیل تناسلی مبتلا شده باشید به دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد مراجعه کنید تا با بررسی و معاینه دقیق مبتلا بودن یا نبودن شما به زگیل تناسلی مشخص شود و در صورت ابتلا مراحل درمان را زیر نظر ایشان شروع نمایید . دکتر دیانا حسینی تا کسب بهترین نتیجه درمان و بازگشت سلامتی در کنار شما خواهند بود.

چطور به زگیل تناسلی مبتلا نشویم ؟

برای اکثر افراد، بهترین راه برای محافظت در برابر ویروس زگیل تناسلی ،دریافت واکسن است. واکسن زگیل تناسلی زمانی بیشترین تاثیر محافظتی خود را ایجاد میکند که قبل از ابتلای شما به زگیل تناسلی آنرا تزریق کنید.

به همین دلیل است که دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد دریافت آن را در سنین پایین توصیه می کنند. ایشان توصیه می کنند که کودکان از سن 11 تا 12 سالگی میتوانند این واکسن را دریافت کنند.

اما میتوان واکسن زگیل تناسلی را از سن 9 سالگی و تا 26 سالگی تزریق کرد. در برخی موارد، این واکسن ممکن است به افراد مسن نیز کمک کند.

نظر بهترین متخصص زگیل تناسلی درباره واکسن زگیل تناسلی

واکسن زگیل تناسلی  در پیشگیری از ابتلا به ویروس های زگیل تناسلی که میتوانند باعث سرطان دهانه رحم و واژن شوند بسیار خوب است. این واکسن ممکن است خطر ابتلا به انواع دیگر سرطان که توسط ویروس زگیل تناسلی ایجاد میشود هم میتواند کمک کننده باشد.

این واکسن همچنین در پیشگیری از انواع ویروس زگیل تناسلی که باعث ایجاد ضایعات پوستی زگیل تناسلی می شوند بسیار خوب است. واکسن های زگیل تناسلی در برابر تمام انواع این ویروس ها شما را محافظت نمیکند به همین دلیل در برخی موارد افرادی که واکسن زده اند هم به زگیل تناسلی مبتلا میشوند. اما همچنان بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به ویروس زگیل تناسلی واکسن است.

آیا کاندوم از ابتلا به زگیل تناسلی پیشگیری میکند ؟

کاندوم نمیتواند شما را به طور صددرصد دربرابر زگیل تناسلی محافظت کند. دلیلش این است که ویروس زگیل تناسلی میتواند روی پوستی که با کاندوم پوشانده نشده زندگی کند. اما کاندوم هنوز هم راه مهمی برای محافظت از شما در برابر سایر بیماری هایی است که از طریق رابطه جنسی منتقل میشوند.

البته مطالعات جدید نشان داده است که کاندوم در برابر محافظت شما از ویروس زگیل تناسلی بی تاثیر نیست. در نتیجه بهتر این است که در هر حال از کاندوم استفاده کنید.

شرایط تشخیص زگیل تناسلی

از لحاظ بالینی فقط با آزمایش نمونه های دهانه رحم و نمونه های سرطان دهان و گلو میتوان زگیل تناسلی را تشخیص داد. اگرچه آزمایش ویروس زگیل تناسلی از بقیه قسمت های بدن برای اهداف تحقیقاتی مورد استفاده قرار گرفته.

در سطح جهانی ویروس زگیل تناسلی ناحیه مقعد و واژن شایع ترین عفونت مقاربتی است.

اوج شیوع ویروس زگیل تناسلی معمولاً در دهه اول پس از شروع فعالیت جنسی فرد رخ می دهد.

شیوع جهانی ابتلا به زگیل تناسلی در بین زنان تقریباً 10 درصد است و ویروس زگیل تناسلی نوع 16 شایع‌ترین نوع پرخطر است.

زگیل تناسلی در ناحیه آلت تناسلی در بین مردان بسیار شایع است و زگیل تناسلی ناحیه مقعد در بین زنان و مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند شایع است.

مانند سایر عفونت های مقاربتی، افرادی که دارای شریک جنسی متعدد هستند در مقایسه با افرادی که در یک رابطه تک همسری هستند در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به زگیل تناسلی قرار دارند.

همچنین افرادی که شریک جنسی جدید دارند نسبت به افرادی که یک شریک جنسی طولانی مدت دارند در معرض خطر بیشتری هستند.

شیوع زگیل تنسالی ناحیه دهان و گلو در مردان بیشتر از زنان است، اما در کل کمتر از زگیل تناسلی واژن و مقعد رخ میدهد.

انجام گسترده و به موقع واکسن زگیل تنسالی در نوجوانان و بزرگسالان جوان باعث کاهش احتمال ابتلا به زگیل تناسلی و همچنین بیماری های مرتبط با آن میشود.

جمع بندی نکات این مقاله همراه با دکتر دیانا حسینی بهترین متخصص زگیل تناسلی مشهد :

 • ویروس های پاپیلومای انسانی (HPV) ویروس های DNA دو رشته ای هستند که فقط انسان ها را آلوده می کنند.
 • بیش از 200 نوع ویروس زگیل تناسلی وجود دارد که از نظر بیماری زایی متفاوت هستند.
 • ویروس زگیل تناسلی می تواند از یک سطح پوستی به سطح پوستی دیگر منتقل شود.
 • اکثر زگیل های تناسلی معمولاً در عرض 12 ماه برطرف می شوند. با این حال، مبتلا شدن به انواع پرخطر ویروس زگیل تناسلی می تواند خطر ضایعات پیش سرطانی یا سرطانی را افزایش دهد.
 • ویروس زگیل تناسلی عامل اصلی سرطان دهانه رحم است. به عنوان مثال ویروس زگیل تناسلی نوع 16 تقریباً 50 درصد از سرطان های مهاجم دهانه رحم و نوع 18 تقریبا 20 درصد را تشکیل میدهند.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز: 4.9 / 5. شمارش آرا: 19

No votes so far! Be the first to rate this post.

68 / 100
برچسب:
نوشته های مرتبط
2 دیدگاه
 • آواتار sara
  sara 1:17 ق.ظ می 23, 2023 پاسخ

  بسیار عالی بود

 • آواتار مهناز
  مهناز 10:01 ب.ظ می 23, 2023 پاسخ

  بدون شک خانم دکتر دیانا حسینی بهترین پزشک برای درمان زگیل تناسلی زنان در مشهد هستن

یک دیدگاه بنویسید