دکتر دیانا حسینی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحی سرطان های زنان

مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی آمریکا

دکتر دیانا حسینی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحی سرطان های زنان

مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی آمریکا

نوشته های بلاگ

5 نکته برای انتخاب بهترین دکتر HPV مشهد | بیماری های مرتبط با HPV (زگیل تناسلی) در زنان و مردان

5 نکته برای انتخاب بهترین دکتر HPV مشهد | بیماری های مرتبط با HPV (زگیل تناسلی) در زنان و مردان
0
(0)

زگیل های تناسلی که عامل ایجاد آنها انواع متخلف ویروس HPV هستند، یک بیماری مشترک بین زنان و مردان است. هم مردان و هم زنان از مشکلات ایجاد شده توسط ویروس HPV رنج میبرند. ضایعات پوستی به شکل زگیل و همچنین ایجاد سرطان های مختلف در هر دو گروه زنان و مردان ممکن است ایجاد شود. دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر HPV مشهد در خصوص بیماری های مرتبط با زگیل تناسلی در زنان و مردان با شما صحبت خواهند کرد.

5 نکته برای انتخاب بهترین دکتر HPV مشهد - دکتر دیانا حسینی
5 نکته برای انتخاب بهترین دکتر HPV مشهد – دکتر دیانا حسینی

قبل ازین که وارد مبحث اصلی مقاله که بیماری های مرتبط با زگیل تناسلی و HPV در زنان و مردان است شویم بگذارید 5 دلیل برای انتخاب بهترین دکتر HPV مشهد را به شما بگوییم. در حقیقت منظور این است که اگر دچار زگیل تناسلی شدید برای انتخاب بهترین پزشک در مشهد و شروع فرآیند درمانی دنبال چه نکاتی باشید و به چه مسائلی دقت کنید.

  1. اولین نکته این که متخصصین زنانی که دارای مدرک فوق تخصص یا فلوشیپ سرطان شناسی یا همان انکولوژی هستند بهترین گزینه برای شما بانوان عزیز جهت درمان زگیل های تناسلی اند .
  2. نکته دوم این که با توجه به این که برخی از انواع پر خطر HPV توانایی این را دارند که در آینده شما را به سرطان های مختلف مبتلا کنند در نتیجه باز هم بهترین انتخاب برای شما بانوان عزیز متخصصین زنانی هستند که دارای فوق تخصص یا فلوشیپ سرطان شناسی یا همان انکولوژی باشند.
  3. نکته سومی که باید به آن دقت کنید این است که همانطور که در نکته دوم هم گفتیم بعضی از انواع ویروس های زگیل تناسلی یا همان HPV احتمال دارد که شما را در آینده به سرطان های مختلفی مبتلا کنند که یکی از انواع شایع و خطرناک این سرطان ها سرطلن دهانه رحم است که برای بررسی دقیق تر این ناحیه از دستگاه کلپوسکوپ استفاده میشود. انجام فرآیند کلپوسکوپی در حیطه دانش متخصصین زنانی است که دارای مدرک فوق تخصص یا فلوشیپ سرطان شناسی یا همان انکولوژی باشند.
  4. نکته چهارم  رعایت تمام اصول استریلیته و بهداشتی در تمام مراحل درمانی از معاینه تا حذف زگیل هاست . عدم رعایت این نکته مهم ممکن است برای سلامتی شما مشکل ساز شود.
  5. نکته پنجم وجود دستگاه ها و روش های درمانی به روز و مختلف مانند لیزر ، الکتروسرجری ، کرایوتراپی و… در کلینیکی است که به آن مراجعه میکنید. در کلینیک فوق تخصصی دکتر دیانا حسینی تمام این دستگاه ها در کنار هم و در خدمت به بازگشت سلامتی شما هستند.

در انتها برای جمع بندی نکات بالا : دکتر دیانا حسینی متخصص زنان و زایمان ، فوق تخصص سرطان های زنان و مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی زیبایی آمریکا بهترین گزینه در مشهد برای درمان زگیل تناسلی و بیماری های مرتبط با HPV در شما بانوان عزیز هستند.

ارتباط HPV با زگیل های غیر تناسلی :

ویروس HPV از سطح پوست به سطح پوست سرایت می کند و عفونت های HPV جلدی در سراسر جمعیت عمومی گسترده است. زگیل در 10 درصد از کودکان رخ می دهد که بیشترین میزان بروز آن بین 12 تا 16 سالگی است .

زگیل های غیر تناسلی فقط به جمعیت کودکان محدود نمی شود. حدود 3.5 درصد از بزرگسالان در هر زمان به زگیل های غیر تناسلی مبتلا می شوند . زگیل های معمولی تا 71 درصد از کل زگیل های پوستی را تشکیل می دهند و به دنبال آن زگیل های کف پا و زگیل های مسطح (به ترتیب 34 و 4 درصد) هستند . فرض بر این است که تماس شخصی نزدیک برای انتقال زگیل های پوستی اهمیت دارد .

ارتباط HPV با زگیل ناحیه تناسلی :

مطالعات مختلف در افراد فعال جنسی نشان می دهد که شیوع زگیل های تناسلی از 1 درصد در ایالات متحده تا تقریباً 10 درصد در کشورهای اسکاندیناوی است .

اوج شیوع زگیل تناسلی در افراد بین 17 تا 33 سال رخ میدهد و بیشترین شیوع در سنین 20 تا 24 سال است. با مراجعه به موقع به دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر HPV مشهد ، در صورت ابتلا به HPV و زگیل تناسلی از بهترین فرآیند درمانی بهره خواهید برد و سلامتی به شما باز خواهد گشت.

HPV انواع 6 و 11 تقریباً 90 درصد زگیل های تناسلی را ایجاد میکنند. در مطالعه ای بر روی 8800 زن که در دو گروه آزمایش واکسن HPV ثبت نام کرده بودند، تقریباً 3 درصد به زگیل تناسلی در طول چهار سال مبتلا شدند و اکثریت آن با عفونت HPV 6  یا 11 مرتبط بودند .

در کودکان، زگیل های تناسلی با انواع HPV که معمولاً از زگیل های معمولی جدا شده اند (نوع 1 و 2) همراه است. ( درباره بیماری های مرتبط با زگیل تناسلی در زنان اینجا بخوانید )

ارتباط HPV (زگیل تناسلی) و سرطان مقعد :

سرطان مقعد در میان جمعیت عمومی جهان نسبتاً نادر است، اگرچه بروز آن در برخی از کشورهای پیشرفته از جمله ایالات متحده، افزایش یافته است .

انواع 16 و 18 HPV تقریباً 90 درصد از سرطان های مقعد و ضایعات پیش سرطانی مقعدی را ایجاد می کنند. زنان بیشتر از مردان سرطان مقعد دارند، اگرچه بروز آن به ویژه در میان مردان همجنسگرایی که که با مردان رابطه جنسی دارند، به ویژه افراد مبتلا به HIV زیاد است . ( درباره زگیل تناسلی و سرطان مقعد اینجا بخوانید)

ارتباط HPV (زگیل تناسلی)  و سرطان دهان و گلو :

عفونت HPV در بیماری زایی سرطان دهان و گلو نقش دارد. سرطان های دهان و گلو مانند سرطان آلت تناسلی و فرج شامل دو دسته بیماری هستند:

  1. سرطان دهان و گلو مرتبط با HPV
  2. سرطان دهان و گلو غیر مرتبط با HPV

سرطان های دهان و گلو مرتبط با HPV عمدتاً در ناحیه دهان ، گلو ، گردن ،  پایه زبان و لوزه ایجاد می شوند . HPV همچنین با سرطان حنجره مرتبط است.

سرطان دهان و حلق مرتبط با HPV در جمعیت جوان تری نسبت به سرطان های غیر مرتبط با HPV رخ میدهد و با فعالیت های پر خطر جنسی مرتبط است .

سرطان های دهان و گلو که غیر مرتبط با HPV هستند عمدتاً با مصرف الکل و تنباکو ارتباط دارند و اغلب دارای جهش ژنتیکی ناحیه p53 هستند. دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر HPV مشهد در ادامه درباره میزان ابتلا به سرطان دهان و گلو بیشتر توضیح خواهند داد.

در ایالات متحده، بروز سرطان های دهان و گلو مرتبط با HPV در حال افزایش بوده و بروز سرطان های غیر مرتبط با HPV رو به کاهش است، به طوری که شیوع اولی اکنون از دومی بیشتر است .

در سال 2015، کارسینوم سلول سنگفرشی دهان و گلو شایع ترین سرطان مرتبط با HPV بود . مطالعه ای بر روی 130 بیمار مبتلا به سرطان سلول سنگفرشی دهان و گلو انجام شد. در این مطالعه مشاهده شد که بدخیمی دهان و حلق

با رفتارهای جنسی پرخطر، عفونت HPV دهان و حلق و مثبت شدن سرمی HPV  16 همراه بود . ( درباره زگیل تناسلی و سرطان دهان و گلو اینجا بخوانید )

ارتباط HPV (زگیل تناسلی) و پاپیلوماتوز تنفسی عود کننده :

بیماری پاپیلوماتوز تنفسی عودکننده شایع‌ترین تومور خوش‌خیم حنجره در کودکان است . تصور می‌شود عامل ایجاد پاپیلوماتوز تنفسی HPV است که در طول عبور از کانال تولد مادر آلوده به نوزاد منتقل میشود.

HPV نوع 6 و 11 شایع ترین انواع درگیر در این بیماری هستند. میزان بروز این بیماری به طور دقیق مشخص نیست. بروز این بیماری در 4.5 کودک در هر 100000 کودک و 1.8 بزرگسال در هر 100000 بزرگسال در ایالات متحده تخمین زده شده است.

علاوه بر این، ضایعات پاپیلوماتوز به ندرت می توانند به شدت رشد کنند و به ریه ها گسترش یابند و دچار دگرگونی بدخیم شوند.

ارتباط HPV (زگیل تناسلی) و سایر بیماریهای پوستی :

بیماری بوون، نوعی نئوپلازی داخل اپیتلیال با درجه بالا، دارای هر دو شکل تناسلی و خارج تناسلی است . این بیماری میتواند در انگشتان دست، انگشتان پا، کف دست، پاها و روی مخاط تناسلی ایجاد شود.

از این ضایعات انواع مختلفی از ویروس HPV مانند انواع 16، 18، 31، 32، 34، و غیره جدا شده.

Epidermodysplasia verruciformis یک بیماری نادر و احتمالاً اتوزومال مغلوب است که با ظهور ضایعات زگیل مانند ناشی از HPV در اوایل دوران کودکی مشخص می شود.

Epidermodysplasia verruciformis
Epidermodysplasia verruciformis یک بیماری نادر و احتمالاً اتوزومال مغلوب است که با ظهور ضایعات زگیل مانند ناشی از HPV در اوایل دوران کودکی مشخص می شود.

این بیماری با دگرگونی بدخیم تقریباً در نیمی از بیماران در طول بزرگسالی و اغلب در سطوح پوست و با قرار گرفتن در معرض نور خورشید همراه است. چندین نوع HPV از این ضایعات جدا شده است، اما به نظر می رسد انواع HPV  5 و 8 بیشترین پتانسیل بدخیم را در این افراد دارند .

دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر HPV مشهد در صورت ابتلا به زگیل تناسلی تا کسب بهترین نتیجه درمان در کنار شما خواهند بود.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز: 0 / 5. شمارش آرا: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

75 / 100
برچسب:
نوشته های مرتبط
1 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید