دکتر دیانا حسینی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحی سرطان های زنان

مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی آمریکا

دکتر دیانا حسینی

متخصص زنان و زایمان و نازایی

فوق تخصص جراحی سرطان های زنان

مسترکورس جراحی زیبایی زنان از آکادمی جراحی آمریکا

نوشته های بلاگ

بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد | ایدز و زگیل تناسلی

3.7
(3)

در این مقاله همراه با بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد ازتباط بین ایدز و زگیل تناسلی را بررسی خواهیم کرد. یک ارتباط و تعامل اپیدمیولوژیک دو طرفه بین ایدز و زگیل تناسلی وجود دارد.

در خصوص تأثیر ایدز بر زگیل تناسلی چندین مطالعه نشان داده اند که زگیل تناسلی در بین افراد مبتلا به ایدز بیشتر از افراد بدون ایدز است. ابتلا به چندین نوع ویروس زگیل تناسلی نیز در میان افراد مبتلا به ایدز شایع تر است.

ارتباط ایدز و زگیل تناسلی

در مطالعه‌ای که بر روی 486 زوج دگرجنس‌ گرای آفریقای جنوبی که تا 24 ماه پیگیری شد، ابتلا به زگیل تناسلی در زنان مبتلا به ایدز (57 در مقابل 27 رویداد در هر 1000 نفر در ماه)

و در مردان مبتلا به ایدز (80 در مقابل 52 رویداد در هر 1000 نفر) بود.

علاوه بر این، ایدز به طور مستقل با کاهش احتمال پاکسازی بدن از ویروس زگیل تناسلی در طول زمان مرتبط است .

یعنی افرادی که همزمان مبتلا به ایدز و زگیل تناسلی بودند بررسی شدند. و احتمال این که بدن آنها در طول زمان از ویروس زگیل تناسلی پاک شود کمتر از کسانی بود ایدز نداشتند.

در مطالعه دیگر زگیل تناسلی در بین زنان مبتلا به ایدز به طور قابل توجهی بیشتر از زنان بدون ابتلا به ایدز بود. (به ترتیب 68 در مقابل 31 درصد).

بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد - ارتباط ایدز و زگیل تناسلی
بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد – ارتباط ایدز و زگیل تناسلی

به طور مشابه، تشخیص زگیل تناسلی در بین مردان مبتلا به ایدز به طور قابل توجهی بیشتر از مردان بدون ابتلا به ایدز بود (به ترتیب 72 در مقابل 43 درصد) .

همچنین مشخص شد که ابتلا همزمان به ایدز و زگیل تناسلی در یکی از زوجین تأثیر قابل توجهی بر شیوع زگیل تناسلی در شریک دیگر داشت .

تطابق ژنوتیپ‌های HPV یکسان در بین زوج‌هایی که یکی از زوجین یا هر دو مبتلا به HIV بودند، در مقایسه با زوج‌های بدون HIV، شایع‌تر بود .

ما در بخش دیگری از مقالات دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد به بیماری های شایع زگیل تناسلی در میان مردان و زنان پرداخته ایم .

توضیحات بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد درباره زگیل تناسلی در مردان همجنسگرا

در میان مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند (MSM)، شیوع  زگیل تناسلی در شرایط ابتلا به ایدز  به طور مشابه افزایش می‌یابد .

در یک متاآنالیز 53 مطالعه، شیوع تلفیقی زگیل تناسلی مقعدی در مردان مبتلا به ایدز

(به ترتیب 93 و 74 درصد برای هر نوع و هر نوع پرخطر. در مقایسه با 64 و 37 درصد در MSM بدون ایدز،به طور قابل توجهی بالاتر بود. ) .

(درباره بیماری های مرتبط با زگیل تناسلی در زنان و مردان اینحا بخوانید )

درمان موثر داروهای ضد رتروویروسی

نظر بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد در خصوص درمان داروهای ضد ویروس :

استفاده از درمان موثر داروهای ضد رتروویروسی (ART) ممکن است خطر زگیل تناسلی و تداوم آن را در بیماران مبتلا به ایدز کاهش دهد.

به عنوان مثال، در مطالعه ای بر روی 652 زن مبتلا به ایدز انجام شد. در میان آنها شیوع اولیه زگیل تناسلی نوع پرخطر 42 درصد بود،

استفاده از داروهای ضد رتروویروسی و سرکوب ویروس ایدز برای بیش از دو سال به طور مستقل با کاهش خطر ابتلا به نوع پرخطر زگیل تناسلی مرتبط بود .

مطالعات دیگر ارتباطی بین استفاده از داروهای ضد رتروویروسی و کاهش خطر زگیل تناسلی نشان نداده اند .

کلینیک فوق تخصصی دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد با جدیدترین متد های روز جهان و استفاده از دستگاه لیزر شما را در جهت درمان قطعی زگیل تناسلی در مشهد یاری خواهند کرد.

تأثیر زگیل تناسلی بر روی ابتلا به ایدز :

واقعیت این است که زگیل تناسلی با افزایش خطر ابتلا به ایدز مرتبط است. اینکه آیا زگیل تناسلی خودش باعث مستعد شدن فرد به ابتلا به ایدز میشود یا صرفاً نشانگر افزایش خطر در فردی است که از قبل ایدز داشته است، هنوز مشخص نیست.

همچنین مشخص نیست که آیا زگیل تناسلی یا پاسخ ایمنی مرتبط با پاکسازی زگیل تناسلی، یا هر دو، در تقویت ابتلا به ایدز نقش دارد یا خیر.

اولین شواهد برای ارتباط بین زگیل تناسلی و افزایش خطر ابتلا به ایدز از مطالعات بین مردان همجنسگرا بدست آمد.

در گروهی از مردان همجنسگرا که به ایدز نداشتند ابتلا بیش از یک نوع زگیل تناسلی مقعدی به طور قابل توجهی با تبدیل به ایدز مرتبط بود .

مطالعات بعدی نشان میداد که زگیل تناسلی روی آلت تناسلی نیز یک عامل خطر برای ابتلا به ایدز در آینده است.

همراه به بهترین دکتر زگیل تناسلی در مشهد بخش دیگری از مطالعات در خصوص زگیل تناسلی و ایدز را بررسی میکنیم :

به نظر می رسد که وجود زگیل تناسلی با افزایش خطر ابتلا به ایدز در بین زنان مرتبط باشد.

یک متاآنالیز از مطالعات آینده نگر که در آن زنان تحت آزمایش زگیل تناسلی قرار گرفتند. در این مطالعه ابتلا به ایدز با عفونت اولیه زگیل تناسلی از هر نوع و نوع پرخطر مرتبط بود .

در مطالعه ای دیگر به شکل جداگانه روی زنان زیمبابوه انجام شد. این زنان پاکسازی زگیل تناسلی دهانه رحم با خطر ابتلا به ایدز مرتبط بود.

در کلینیک فوق تخصصی زگیل تناسلی مشهد زیر نظر دکتر دیانا حسینی بهترین دکتر زگیل تناسلی مشهد تمام موارد مربوط به زگیل تناسلی و بیماری های مرتبط با آن بررسی شده و فرآیند های درمانی با کسب بهترین نتیجه انجام میشود.

این پست چقدر مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز: 3.7 / 5. شمارش آرا: 3

No votes so far! Be the first to rate this post.

68 / 100
برچسب:
نوشته های مرتبط
5 دیدگاه
یک دیدگاه بنویسید